Airofit webshop >>

Így enyhíthetőek a COPD betegség tünetei

legzogyakorlat-legzes-Intelligens-légzésterápia-azegészségedért

A COPD lassan és fokozatosan alakul ki, ezért a korai szakaszában nehéz diagnosztizálni, mivel alig mutat tüneteket. A kezdeti stádiumban a légszomj főként fizikai aktivitás közben fordul elő, de ahogy a betegség súlyosbodik, már nyugalmi állapotban is érzékelhetővé válik.

 

Milyen panaszokat okoz a COPD?

A beteg folyamatos köhögést, váladékképződést tapasztal, és úgy érzi nem tud elegendő oxigénhez jutni. A beszűkült légutak miatt nem tudja teljesen kifújni az elhasznált levegőt, így a kilégzés után a felesleges levegő bennreked a tüdőben, ami akadályozza az oxigéndús levegő beáramlását.

A betegség súlyosbodásával a légzésfunkció fokozatosan romlik, ami egyre inkább gátolja a beteget a mindennapi teendők elvégzésében. Az állandó oxigénhiány a létfontosságú szervekre is negatív hatással lesz.

 

A COPD fő oka a dohányzás

A COPD legfőbb kiváltó tényezője a dohányzás, a betegek 80-90 százaléka dohányos. Ha a betegséget korai stádiumban felismerik, a dohányzás abbahagyása és az egészségesebb életmód követése sok esetben tünetmentességet eredményezhet.

 

A COPD-s betegeknek érdemes betartaniuk az alábbi tanácsokat:

  • Járványok elkerülése

Ősszel érdemes élni az influenza elleni védőoltás lehetőségével. Járványos időszakokban javasolt kerülni a zsúfolt helyeket. Hazaérkezés után egyébként is fontos mindig alaposan kezet mosni, de COPD-s betegeknek különösen ajánlott odafigyelni erre is.

  • Egészséges életmód

Fontos törekedni az egészséges ételek fogyasztására és az optimális testsúly megtartására. A túlsúly további légzési problémákat okozhat. Rendszeres testmozgással elérhető az izmok erősödése és a keringési rendszer működésének javulása.

  • Irritáló anyagok kerülése

Mindenképpen fontos felhagyni a dohányzással, kerülni a légszennyezett, poros helyeket, az erős szagokat.

  • Légzőgyakorlatok fontossága

A hasi és mély légzés elsajátítása, a rekeszizom tudatos irányítása, a helyes légzésritmus kialakítása és a lassú kilégzés csökkenti a nehézlégzést.

A COPD-t gyógyítani nem lehet, de elérhetjük, hogy a beteg könnyebb életet élhessen. Az Airofit légzéstréner eszköz a több ezeréves légzési tudást ötvözi a legújabb technológiákkal, ezzel támogatva a COPD tüneteinek enyhítését is.